АРТ-Клуб «Химера»

Літературні вечори

"Березневі коти" розпочали із "Химери" Додано:    21-06-2010
Цієї неділі, 20 червня в арт-кафе клубі "Химера" відбулася презентація "Березневих котів" із Закарпаття. "Березневі коти" - це не що інше, як антологія, що стала результатом міжнародного фестивалю "ЕротАртФест", який проводився в Ужгороді протягом 5 років, і зібрала тексти авторів не тільки різних регіонів України, а й Польщі та Білорусі.

До 5-го ЕротАртФесту тема еротики організаторам уже набридла (і таке буває), тож вони перевели все в площину любові, мистецтва "та інших гарних речей". Взагалі, коли читаєш антологію, складається враження, що багато авторів мали б бути здивовані фактом, що їхні твори віднесли до еротичних. Втім, навіть науковий текст під пером та на устах певних людей може стати таким, що дихає, струменить та еманує еротикою.

На презентації читали свої твори кращі автори антології: Оксана Варга, Вік Коврей (Закарпаття), Вано Крюгер (Київ), Юрій Іздрик, Андрій Шийчук (Івано-Франківськ). Антологія ЕротАртФесту "Березневі коти" видана Асамблеєю Митців "Ротонда" (організатори однойменного фесту), укладачем антології виступив один з учасників «Ротонди», відомий закарпатський поет – Вік Коврей. Вона вміщує в собі твори учасників з усіх 5 років фестивалю.

Попереду в авторів антології - тур містами України, який вони розпочали саме з Франківської "Химери".
Джерело:   www.hymera.com.ua
Зустріч з Ярославом Грицаком у "Химері" Додано:    3-06-2010
У понеділок, 31 травня в арт-кафе клубі "Химера" відбулась презентація доктора історичних наук, професора Ярослава Грицака. На цій зустрічі він презентував уже відомі читачам книжки "Життя, смерть та інші неприємності", "LEOPOLIS" та книгу Романа Шпорлюка «У пошуках майбутнього часу». Щодо останньої, то Ярослав Грицак виступив автором передмови та упорядником книги.

На презентацію завітали любителі інтелектуальних дискусій, які могли безпосередньо вести діалоги з автором, висловлювати свої думки щодо тих чи інших питань і навіть вступали у дискусії.

Найбільше уваги Ярослав Грицак приділив книзі, яку презентував вперше - «У пошуках майбутнього часу» - у якій він виступив упорядником та автором передмови.
Парадокс і особливість видання в тому, що писати цю збірку статей та есеїв Роман Шпорлюк почав… у 1960-му році. Тоді, коли ще не був американським професором, а молодим аспірантом, який студіював історію політичної думки в Оксфордському університеті, в Англії, і для публічних статей (колись мріяв стати журналістом) на сучасні теми, зокрема – українські та радянські – обрав псевдо Павло Чернов.
Нагадаємо, що організували презентацію Ярослава Грицака арт-клуб "Химера" та видавництво "Грані-Т".
Джерело:   www.hymera.com.ua
Олександр Фоззі Сидоренко презентував "Winter Sport" у "Химері" Додано:    8-05-2010
У четвер, 6 травня в арт-клубі "Химера" відбулася доволі неординарна презентація від автора, якого першим чином також не асоціюють з літературою - вечірка-презентація другої книжки Олександра "Fozzey" Сидоренка (ТНМК) «Winter Sport»

Окрім Фоззі-музиканта, якого всі вже давно знають, відвідувачі "Химери" мали можливість побачити Фоззі-письменника та почути Фоззі-діджея, який в контексті презентації крутив хіти 90-х, так званий "old school".

У другій книзі Фоззі залишається вірним темі 1990-х, однак тепер ми бачимо класичну єдність місця і часу. Його персонажі - це мешканці одного житлового масиву великого міста. Кожен із них намагається будувати свою особливу долю, але вічні сили - любов, ненависть, дружба і пошук вигоди - затягують їх в запаморочливий вир хвацького часу ...

Олександр Сидоренко вирішив презентувати "Winter Sport" лише у 4 містах України, серед яких - Івано-Франківськ, тому всі, хто потрапив на цю презентацію мали унікальну можливість бути в числі перших, хто почув тексти другої книжки автора.

Фото Олекси Бутчака
http://pravda.if.ua
Джерело:   www.hymera.com.ua, www.pravda.if.ua
Олег Короташ запрезентував першу збірку за остані 10 років у рідному місті Додано:    1-05-2010
29 квітня в арт-кафе клубі "Химера" відбулася догоочікувана презентація нової книги віршів відомого поета Олега Короташа під назвою "Елегії острова Патмос". Ведучою вечора вступила прикарпатська поетеса Галина Петросаняк.

"Елегії острова Патмос" — так називається нова книга поезій Олега Короташа, яку він презентував в арт-кафе клубі "Химера".

Олег Короташ є одним із чільних представників покоління "дев’яностиків" в українській літературі. Член Національної спілки письменників та Краківського братства поетів.


Автор збірки віршів «Світ блукаючих висновків», яка вийшла ще у 1997-у році. З того часу тексти друкувалися у низці антологій. Нова книжка «Елегії острова Патмос» є, по суті, кращим з написаного автором.
Джерело:   www.hymera.com.ua
У "Химері" презентували новинки із серії "МОЄ МІСТО" Додано:    16-04-2010
У четвер, 15 квітня видавництво "Лілея-НВ" на чолі з директором - Василем Іваночком - представили нові книжки із славнозвісної серії "МОЄ МІСТО" - Р. Діда "Алеями міського парку" (№22) та І. Дейчаківський "Копаний м’яч у Станиславові"(№23).

"Алеями міського парку":


Міський парк є важливим складником інфраструктури міста. Важко уявити сьогодні місто без цього чудового куточка, створеного природою та руками його мешканців. Парк – це обличчя й усмішка міста, це організатор дозвілля, вихователь і виконавець багатьох функцій культурно-масових заходів міста.
В різні часи парк був душею міста. Його історія – цікава сторінка історії життя міста. Р. Діда запрошує пройтися алеями старовинного міського парку і побачити його від дня заснування і до поважного 115-річного віку. Книжка адресована історикам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією міста Івано-Франківська.

"Копаний м’яч у Станиславові":

Футбол між серіалами хлопчачих бійок, набитими ґулями з «етнічних» міркувань, завдяки активній позиції станиславівських українців та мешканців приміських сіл гартувала сили і надію на самостійне державне існування. Чи ми є такими ж, як і сто або п’ятдесят років тому були наші попередники, зрозуміємо тільки тоді, як уважно прочитаємо дослідження Ігоря Дейчаківського.
Джерело:   www.hymera.com.ua
« Перша‹ Попередня1 2 3 4 5 6 7 8Наступна ›Остання »
artnox web studio