АРТ-Клуб «Химера»
"ІМПРЕЗА-89": 20 років потому! Додано:    20-12-2009
У вівторок, 15 грудня, о 18:00 в арт-клубі "Химера" відбулася довгоочікувана та знаменна подія у культурному житті нашого міста - святкування 20-ї річиці Міжнародного бієнале сучасного мистецтва - "IMPREZA-89" - без сумніву однієї з найбільших культурних подій України другої половини ХХ століття. Разом з тим відбулося святкування 5-ої річниці арт-кафе клубу "Химера".

31 жовтня 1989 року, м. Івано-Франківськ, Франківська «трійця» художників – Михайло Вітушинський, Ігор Панчишин та Микола Яковина організовували міжнародне бієнале сучасного мистецтва «IMPREZA-89» - без сумніву одну з найбільших культурних подій України другої половини ХХ столітя. В подальшому щодва роки (1991, 1993, 1995, 1997) Івано-Франківськ приймав все більше й більше світових художників на «ІМПРЕЗАХ» у пасажі Гартенбергів (тепер ТЦ «Мальва»).

На святкуванні двадцятиріччя «ІМПРЕЗИ» в арт-клубі «Химера» зібралося чимало людей, зокрема організатори – Ігор Панчишин та Микола Яковина (заступник Міністра культури і туризму україни, колишній губернатор Івано-Франківської області), організатор святкування 20-річчя «ІМПРЕЗИ» - Мирослав Яремак та учасники «ІМПРЕЗ»89-97 – Богдан Бринський, Ярослав Яновський, Володимир Чернявський, Зіновій Осадца, Микола Панаков, і навіть гості з інших міст – Олександр Стовбур, Павло Суліменко та ще багато інших. Не забули згадати і тих митців, які, нажаль, уже не дочекалися 20-літньго ювілею – це Опанас Заливаха, Денис Іванцев, Віктор Мельник, Борис Гуцуляк.
програмі цієї зустрічі відбулися виступи та спогади учасників бієнале, а також представники ЗМІ мали змогу взяти інтерв'ю та поспілкуватися з тими людьми, хто створив найбільшу виставку в межах України кінця ХХ століття.

Бієнале «Імпреза» — це міжнародна виставка художніх творів сучасного мистецтва, зокрема живопису, скульптури та графіки, що проводилась кожні два роки в Івано-Франківську (з 1989 по 1997). Учасниками першої виставки стали представники 25 країн світу. Результатом її став виданий каталог з роботами учасників та аукціон з продажу творів сучасного мистецтва.

Результатом 20-літнього ювілею «ІМПРЕЗИ» повинна стати видана брошура про міжнародне бієнале в Івано-Франківську, тому що насправді зараз існує проблема з інформаційним висвітленням цієї безумовно важливої події в історії нашого міста тай країни загалом. Навіть всесвітня мережа Інтернет не може надати достовірної інформації по «ІМПРЕЗУ». Ініціативу видання брошури підтримав також заступник Мінісра культури і туризму України, ініціатор міжнародного бієнале – Микола Яковина. Окрім того він зазначив: «Для мене «ІМПРЕЗА» безумовно є надзвичайно важливою подією в моєму житті, зараз в це важко повірити і важко зрозуміти, але тоді ми своєю виставкою, можна сказати, прорубали вікно в Європу, тай не тільки в Європу, але й в цілий світ! Бо було дуже багато учасників: з Європейських країн, Америки, Азії і навіть Австралії. Я дуже хочу, щоб «ІМПРЕЗА»-97 не була останньою і щиро надіюся, що нам вдасться повторити таку виставку знову! Також я дуже радий, що мені вдалося сьогодні бути присутнім тут, зустрітися з моїми давніми друзями і взяти участь у святкуванні події, яка дуже багато змінила у моєму житті.»
Джерело:   www.hymera.com.ua
Додано:  20-12-2009 | Коментарів(0) | Сказати Другу

Коментарі

Додайте коментарій

Нікнейм
e-mail
Повідомлення
artnox web studio