АРТ-Клуб «Химера»
«НагУаль» загіпнотизував Івано-Франківськ Додано:    11-03-2010
Такий очікуваний в Івано-Франківську виступ білоруського музичного гурту «НагУаль» («NagUal») відбувся 10 березня в арт-клубі кафе «Химера». Аншлаг передбачався ще задовго до концерту, адже така музика в нашому місті звучить нечасто, але має багатьох прихильників. Тим більше, у цей день на підтримку гостей виступив знаний і улюблений франківський гурт «Перкалаба», великою мірою співзвучний «НагУалю» своїми етно-панковими мотивами.

Нарешті іванофранківці вживу познайомилися з авангардним «НагУалем» із Мінська. Їх називають шаманами, а їхню музику етнічним сюрреалізмом, сюр-етно-панком або психо-фольком. Але те, що вони творять, не зовсім вкладається у чіткий термін, навіть якщо віднести їх до такого загального поняття, як інді (англ. indie music, скор. від independent, тобто незалежна музика, вільна від лейблів та студій звукозапису). І хоча вони грають продуману та відточену до досконалості музику, вживу на сцені їхня гра все рівно схожа на інтуїтивну імпровізацію. Таке враження, що музика нагуальців народжується наполовину з їхніх дивних інструментів, а наполовину — з самої публіки. «НагУаль» настроюється на настрій слухачів, знаходить їхню хвилю, і поступово заводить, «розкачує» їх до такої амплітуди, коли зупинитися вже неможливо. Справжні шамани.


Психоделіка чується у перкусійних ритмах, у словах пісень, голосових імітаціях, у басовій лінії та звучанні всього арсеналу магічних інструментів — йолкін нос, пластикова труба, варган, окарина, джембей, шумьоли і т.д. Музика має гіпнотичний вплив, вводить у транс і кличе до танцю навіть тих, хто танцювати не любить і не вміє.

«Химера» гуділа шаманськими ритуалами під музику «НагУаля» і «Перкалаби» так, як цього давно вже не було.
Джерело:   www.nashemisto.if.ua
Додано:  11-03-2010 | Коментарів(0) | Сказати Другу

Коментарі

Додайте коментарій

Нікнейм
e-mail
Повідомлення
artnox web studio